Матричний ефект у соціально-філософських дослідженнях
Ключові слова:
матричний ефект, соціокультурна матриця, сім’я, корабель, спорт, модель, відбиток, соціально-філософські дослідження, соціо-культурне середовищеАнотація
Стаття присвячена визначенню методологічного інструментарію для вивчення соціокультурних процесів. Щоб проаналізувати вплив соціокультурного середовища на економічні, адміністративні, державотворчі, освітні, інформаційні та комунікативні процеси, вводиться поняття матричного ефекту, що розуміється як «відбиток», в результаті якого основні політичні, громадянські, економічні та інші структури та інститути під дією зовнішніх впливів набувають певної форми. Три типи матричного ефекту (моделі сім’ї, корабля та спорту) проаналізовані як найбільш загальні моделі соціальної організації. Соціокультурна матриця презентована не тільки як форма, але й як патерн певного типу масової активності, а також як символ існуючих інститутів на індивідуальному повсякденному рівні. Показано методологічно-інструментальне значення матричного ефекту в соціально-філософських дослідженнях, а також можливості його використання для опису багатовимірних феноменів, таких, наприклад, як суспільство.
##submission.downloads##
-
PDF (English)
Завантажень: 219
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації;
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.