Інтерв'ю з доценткою Рієцького Університету Івою Рінчіч

(інтерв’ю провела Ганна Губенко в рамках міжнародної конференції «The 21st Rijeka Days of Bioethics. Urban Bioethics: From Smart to Living Cities. Bioethical Debate, Reflections and Standards», Рієка/Хорватія, 17–18 травня 2019 року)

Автор(и)

  • Hanna Hubenko Сумський державний університет
  • Iva Rinčić Університет Рієка

DOI:

https://doi.org/10.31874/2309-1606-2019-24-1-242-247

Ключові слова:

європейська біоетика, біоетичні стандарти міського життя, урбаністична біоетика

Анотація

Інтерв’ю з доценткою Івою Рінчіч - це як зустріти однодумницю на дуже довгому шляху. Зустріти і відчути, що ви «на одній хвилі» і так приємно купатися в цих хвилях. Що таке урбаністична біоетика? Як пов’язане нове поняття з біоетикою в цілому? Що це за проект «Біоетічні стандарти міського життя: Місто як основа для Етики Життя»? – основні пункти, що закладені в бесіді.

Отже, в процесі інтерв’ю ви дізнаєтеся, що незважаючи на те, що біоетика сприймається як сучасна версія біомедичної етики, – вона охоплює набагато ширшу сферу інтересів. Біоетика - це моральні зобов’язання людей не тільки один перед одним, а й перед усім живим (тваринами і рослинами) (Ф. Яр (1926)). Це наука виживання (В. Р. Поттер (1971)). Якщо ми бачимо біоетику таким чином, то міське життя необхідний – (біо) етичний об’єкт, мета і сфера, а «місто це жива істота, що постійно зростає і трансформується». В рамках проекту головною метою є створення списку міських стандартів біоетики. А щоб привести в дію механізм урбаністичної біоетики, Іва говорить про такі ціннісні характеристики місцевих жителів як відповідальність, відданість, обізнаність, довіру, приналежність.

Проект «Європейська біоетика в дії» ліг в основу списку біоетичних стандартів. Іва Рінчіч також представила список з 97 стандартів, які визначають ставлення до тварин, рослин, людей та навколишнього середовища. Далі цей список буде спрощено для жителів міста. Іва сподівається, що думки всіх громадян будуть враховані в цих списках. Вона також впевнена, що це єдиний спосіб, щоб мати дійсно яскравий інструмент для досягнення біоетичного міста в майбутньому.

Біографії авторів

Hanna Hubenko, Сумський державний університет

к.філос.н., доцент кафедри громадського здоров'я медичного інституту; 
голова ГО «Біоетика

Iva Rinčić, Університет Рієка

Доцентка кафедри соціально-гуманітарних та медичних наук / кафедра громадського здоров’я; Медичний факультет / Факультет медико-санітарних досліджень

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 717

Опубліковано

2019-12-04

Як цитувати

Hubenko, H., & Rinčić, I. (2019). Інтерв’ю з доценткою Рієцького Університету Івою Рінчіч: (інтерв’ю провела Ганна Губенко в рамках міжнародної конференції «The 21st Rijeka Days of Bioethics. Urban Bioethics: From Smart to Living Cities. Bioethical Debate, Reflections and Standards», Рієка/Хорватія, 17–18 травня 2019 року). Філософія освіти. Philosophy of Education, 24(1), 242–247. https://doi.org/10.31874/2309-1606-2019-24-1-242-247

Номер

Розділ

Інтерв'ю

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають