Освіта і доктрина Середини у Аристотеля і Конфуція
Ключові слова:
освіта, доктрина середини, Арістотель, Конфуцій, доброчесність, досконалість, мудрість, знанняАнотація
Арістотель і Конфуцій розробили свої теорії на основі комплексного сприйняття етичних і політичних проблем як єдиного цілого. Грецький і китайський філософи підкреслювали важливість чесноти, яка б означала перехід від вихідного розуміння суспільного життя до життя з іншими, що стає самореалізацією і полегшує самовдосконалення. Індивідуальна мета та ж, що і колективна; це стає основою для їх освітніх програм. У доктрині середини два мислителя зосереджуються на надбанні мудрості та знання не тільки в якості лише теоретичних досліджень, але і в якості керівництва для досягнення практичних цілей. Доброчесність є здатністю зберігати
себе в ідеальному стані, що призводить до евдемонії і гармонійного життя. Середина — це належний шлях, який створює правильні звички і забезпечує правильну еволюцію людської істоти до свого ідеального стану. Таким чином, середина стає золотим правилом для освіти, позаяк освіта — це процес, що безперервно відбувається, допоки праведність і фронезіс не стануть незамінними складовими особистості.
##submission.downloads##
-
PDF (English)
Завантажень: 200
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації;
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.