Наукова критика та критерії науковості

(пер. Олег Гірний)

Автор(и)

  • Богуслав Вольнєвич Варшавський Університет

DOI:

https://doi.org/10.31874/2309-1606-2020-26-1-15

Ключові слова:

філософія, логіка й онтологія, етика, постмодернізм, цивілізація, освіта

Анотація

Перший український переклад тексту Богуслава Вольнєвича «Наукова критика та критерії науковості».

Богуслав Вольнєвич (1927-2017) є новою постаттю в українському інформаційному просторі. Цей професор Варшавського та запрошений професор низки провідних американських і європейських університетів, член міжнародного Віттґенштайнівського товариства, відомий також публіцистичною діяльністю, у тому числі виступами у пресі, на радіо й телебаченні, а також лекціям на каналі YouTube, де він став став справжньою зіркою Інтернету.

Головні ділянки його думки – логіка, метафізика, етика, філософія релігії та філософія права, але найбільше визнання він здобув як творець онтології ситуації, як перекладач і коментатор Л. Віттґенштайна, а також критик фройдизму, феноменології, постмодернізму, марксизму та релігійного фундаменталізму.

На його думку, філософія – це спроба раціонального схоплення проблем, щодо яких немає наукових знань. Разом із хаосом в сучасному суспільному житті, роль філософії постійно зростає. Філософія висловлює тези, до яких за допомогою здорового глузду може дійти кожна людина, якщо при цьому замислиться достатньо глибоко. Відтак, у ній немає речей інноваційних, є тільки очевидні, які, все-таки, піддаються при цьому логічному порядку. У ній ідеться про надання інструментів для формування ясних думок, що, у свою чергу, дає змогу розрізнити істину і фальш в усьому позанауковому пізнанні, зокрема тому, що стосується проблем філософії та освіти.

Біографія автора

Богуслав Вольнєвич, Варшавський Університет

доктор філософії (хабілітований), професор, польський філософ і логік, автор перекладів на польську мову праць Людвіга Вітгенштейна і автор коментарів до Вітгенштейна. З 1989 по 1998 р очолював кафедру філософії релігії Варшавського Університету, з 1998 – почесний професор того ж університет

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 357

Опубліковано

2020-12-24

Як цитувати

Вольнєвич, Б. . (2020). Наукова критика та критерії науковості: (пер. Олег Гірний). Філософія освіти. Philosophy of Education, 26(1), 250–259. https://doi.org/10.31874/2309-1606-2020-26-1-15

Номер

Розділ

Переклади

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають