Інтерв'ю з Ванею Ангеловою

Автор(и)

  • Марина Петрівна Препотенська National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute» (Kyiv, Ukraine)
  • Ваня Христова Георгієва-Ангелова Великотирновський університет ім. Св. Кирила і Мефодія

DOI:

https://doi.org/10.31874/2309-1606-2020-26-1-21

Ключові слова:

мультипотенціал, Ваня Ангелова, молодь, особисте спілкування, освіта

Анотація

Інтерв'ю з Ванею Ангеловою присвячене темі мультипотенціалів – різнобічно обдарованих людей. На своєму власному прикладі болгарська дослідниця розповідає, як вона відбулася одночасно як письменниця, філологиня, поетеса, журналістка і ще в багатьох інших іпостасях. При цьому така різнобічність не є для неї тягарем – навпаки, саме участь в різних проектах, виконання різних соціальних ролей дозволяє їй більш глибоко і повноцінно розкривати кожну з них, стимулює нові творчі пошуки. Те, що для старших поколінь було результатом надзусиль або ж унікальності особистості, для молодого покоління все більше стає поширеною нормою, способом життя. Це дозволяє говорити зараз про нове покоління як про покоління мультипотенціалів, тоді як раніше можна було спостерігати тільки виключно рідкісні феномени мультипотенціалів на прикладі окремих особистостей. Ваня Ангелова вважає, що становлення людини як мультипотенціала починається в ранньому дитинстві, тому вкрай важливо давати таку освіту дітям, яке дасть їм можливість розвиватися як мультипотенціалам. Ваня Ангелова критично оцінює наступ сучасної цифрової культури, її домінування, і закликає молодь звертатися до книг і не обмежувати свій світ цифровими технологіями. Водночас Інтернет, соціальні мережі, онлайн-заняття здатні частково компенсувати брак спілкування в надзвичайних ситуаціях, таких як пандемія і супроводжуючі її локдауни. Також цифрові засоби зв’язку сприяють налагодженню міжнародних контактів – здійсненню як наукових, так і інших творчих проектів. Однак, в основі будь-яких успішних проектів лежить живе людське спілкування – саме воно розкриває особистість як мультипотенціал. Тому особливо важливим особисте спілкування є в сфері освіти.

Біографії авторів

Марина Петрівна Препотенська, National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute» (Kyiv, Ukraine)

доктор філософських наук, професор кафедри філософії; член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України.

Ваня Христова Георгієва-Ангелова, Великотирновський університет ім. Св. Кирила і Мефодія

PhD філології, професор; академік Болгарської Академії наук і мистецтв.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 348

Опубліковано

2020-12-24

Як цитувати

Препотенська, М. П., & Георгієва-Ангелова, В. Х. (2020). Інтерв’ю з Ванею Ангеловою. Філософія освіти. Philosophy of Education, 26(1), 344–351. https://doi.org/10.31874/2309-1606-2020-26-1-21

Номер

Розділ

Інтерв'ю

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають