Критичні розмірковування щодо філософії освіти Мартіна Бубера та її актуальності у нових державах

Автор(и)

  • Helen Chukwudi Oribayo Університет Лагоса, Нігерія
  • Ayodele Olalekan Shotunde Університет Лагоса, Нігерія
  • Godwin Ehi Azenabor Університет Лагоса, Нігері

DOI:

https://doi.org/10.31874/2309-1606-2019-25-2-6

Ключові слова:

філософія освіти Бубера, голістична зустріч, Я і Ти, Нігерійська освітня система

Анотація

Мета цього есе – дослідити актуальність стосунку «Я і Ти» через призму філософії освіти Мартина Бубера. Фундаментальна проблема полягає у тому, що освітня система в таких нових державах, як Нігерія, потребує переорієнтації. У зв’язку з цим розробникам політики та практикам освіти необхідно бачити освіту у реляційному відношенні з точки зору її актуальності, впровадження та методології, а також цілей, яким освіта хоче слугувати як фасилітатор суспільного розвитку. Метод критичного аналізу корисний для полегшення такої переорієнтації. Висновки показують, що філософія освіти, за Бубером, закладена в ідеї побудови стосунків за моделлю «Я і Ти», яка заохочує взаємодію між людьми і є невід'ємною частиною процвітання позитивних відносин між освітньою системою та громадою. Отже, дослідження прагне розкрити, як ця ціннісна позиція може позитивно вплинути на нігерійську освітню систему, намагаючись запобігти її занепаду. Стосунки за моделлю «Я і Ти», за Бубером, відкривають простір для зустрічі, в якій люди могли б повністю взаємодіяти один з одним шляхом діалогу. Освіта базується на автентичних відносинах між викладачами та учнями, де знання, які не нав’язуються вчителем, є основою справжньої педагогіки. Згідно моделі стосунків "Я і Ти" Бубера, міжособистісні стосунки для блага наступних поколінь мають підніматися над індивідуалізмом і колективізмом. Пізнання себе повинно бути першим і первинним: учнів слід навчити досліджувати свої два автономні інстинкти - ініціатора та учасника спілкування. Бубер пояснює, що мета учня – перетворити об’єктивні знання в активні знання, які допомагають йому самореалізуватися у реляційному світі.

Біографії авторів

Helen Chukwudi Oribayo, Університет Лагоса, Нігерія

магістр, кафедра філософії; працює над дисертацією доктора наук. Напрями спеціалізації: африканська філософія, філософія освіти та етика.

Ayodele Olalekan Shotunde, Університет Лагоса, Нігерія

доктор наук, кафедра філософії. Член Філософської асоціації Нігерії (ПАН). Область його інтересів: соціальна та політична філософія (західні та африканські традиції), філософія Росії, освіта, кримінологія та безпекові дослідження, вирішення конфліктів та гендерні дослідження. Він є електронним репетитором.

Godwin Ehi Azenabor, Університет Лагоса, Нігері

Напрями наукових інтересів: африканська філософія, філософія освіти, філософія релігії, етика та метафізика. Азенабор отримав премію за мистецтво та гуманітарні науки університету Лагоса 2007 року.

Посилання

Akinkuotu, Y. A. & Quadri, Y. A. (2012) Martins Buber’s Philosophical Idea of “I - Thou” and its Relevance to Modern Education in Nigeria. British Journal of Arts and Social Sciences, 8 (1), 87-94.

Avnon, D. (1998) Martins Buber: The Hidden Dialogue. Lanham: Rowman and Littlefield.

Buber, M. (1969) The Education of Character in the Human Encounter. New York: Hosps and Row.

Buber, M. (1958) I and Thou (2nd Edition). Edinburgh: T and T Clark Trans R.G. Smith.

Buber, M. (1948) Between Man and Man. London: Kegan Paul. Trans R.G. Smith.

Curtis, S. J. & Boultwood, M. A. (1975) A Short History of Educational Ideas. London: University Tutorial Press.

Daniel, M. (1988) Martin Buber’s Philosophy of Education. Dublin: Irish Academic Press.

Federal Republic of Nigeria (2004) National Policy on Education, Lagos: Federal Government Printers.

Olukoju, A. (2010) Christianity and Development of the Nigeria State. Anthony I. Asiwaju & Ayodeji Olukoju (Eds.). Nigerian Peoples and Cultures. Ibadan: Davidson Press.

Omatseye, J. N. (2004) Educational Philosophy and African School. Benin City: Mindex Publications.

Omoregbe, J. I. (2006) A History of Western Philosophy Vol.3. Lagos: Joja Educational Research and Publishers.

Omoregbe, J. I. (2004) A Philosophical Looks At Religion. Lagos: Joja Educational Research and Publishers.

Stumpf, S. (1983) Philosophy: History and Problems (3rd Edition). New York: McGraw Hill.

Unah, J. I. (2006) Heidegger’s Existentialism: An Essay on Applied Ontology. Lagos: Panaf Publishing Inc.

Yaron, K. (2002) Martin Buber: Prospects the Quarterly Review of Comparative Education. Paris: UNESCO: International Bureau of Education.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 943

Опубліковано

2020-07-03

Як цитувати

Oribayo, H. C., Shotunde, A. O., & Azenabor, G. E. (2020). Критичні розмірковування щодо філософії освіти Мартіна Бубера та її актуальності у нових державах. Філософія освіти. Philosophy of Education, 25(2), 114–126. https://doi.org/10.31874/2309-1606-2019-25-2-6

Номер

Розділ

Статті

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.