Друк

Пітер Макларен

МакларенПочесний професор з критичних досліджень, Чепменський університет, професор Emeritus, Каліфорнійський університет Лос-Анджелеса (США)

Під час свого навчання в аспірантурі з теорії навчального плану в університету Торонто, професор Макларен був обраний молодшим науковим співробітником Мессі коледжу. Незабаром після отримання ступеню PhD у 1984 році, він був призначений на посаду наукового співробітника Королівського товариства мистецтв і торгівлі (Англія). За останні двадцять п'ять років він обіймав штатні посади в Брок університеті в Канаді, університеті Майамі в Огайо, університеті Окленда в Новій Зеландії та університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

Професор Макларен є автором і редактором близько 50 книг і сотні професійних публікацій в галузі освіти та соціальної справедливості. Його твори перекладені більш, ніж 20 мовами.

Чотири його книги були відзначені нагородою «Вибір критиків» Асоціації американських освітніх досліджень. Одна з його книг – «Життя в школах» – була визначена у 2004 році як одна з 12 найбільш книг з освіти, існуючих у світі, міжнародною групою експертів, організованою Московською школою соціальних і економічних наук та Міністерством освіти Російської Федерації.

Інститут критичної педагогіки і народної освіти ім. Макларена, організація, що пропонує курси, ступені та підготовку з народної освіти в м. Енсенада в Мексиці, була названа на його честь.

Робота професора Макларена була предметом двох останніх книг: «Викладаючи Пітера Макларена: шляхи незгодних», редактори Марк Прюін і Луїс М. Уерта-Чарльз (Нью-Йорк: Peter Lang Publications) [перекладена іспанською мовою як De La Pedagogia Critica a la pedagogia de la Revolucion: Ensayos Para Comprender a Peter McLaren, Mexico City, Siglo Veintiuno Editores] та «Пітер Макларен, освіта і боротьба за визволення», редактор Мустафа Еріаман (Нью-Джерсі: Hampton Press).

У квітні 2002 року професор Макларен став першим лауреатом премії за соціальну справедливість ім. Пауло Фрейре, що присуджується Чепмен Університетом. У 2010 році йому була вручена нагорода за видатні дослідження Асоціацією американських освітніх досліджень Спеціальної групи за інтересами ім. Пауло Фрейре. У 2012 році він був стипендіатом Асоціації американських освітніх досліджень. Крім того, в 2012 році він отримав нагороду з освіти та економіки ім. Енн-Крістін Пірсон, представленої ​​ Центром з вивчення освіти та роботи університету Торонто. Тут же він отримав нагороду за соціальну та економічну справедливість у громадській освіті, представлена​​ Суспільством марксистського аналізу, школа та освіта, – спеціальна група за інтересами Асоціації американської освітніх досліджень. Він був також почесним профессором та завідувачем кафедри Північно-Східного педагогічного університету в Китаї та почесним професором факультету освіти університету Окленда, а також був удостоєний нагороди за визначні досягнення в дослідженні проблем миру, врученої Центральним Нью-Йоркським консорціумом з досліджень проблем миру, однією з найстаріших у світі організацій, що займаються дослідженнями проблем миру, яка була визнана Організацією Об’єднаних Націй та Університетом миру. В 2013 році він отримав інавгураційну нагороду Міжнародної соціальної справедливості ім. Пауло Фрейре від Дослідницьного центру ім. Пауло Фрейре в Фінляндії та 1-у щорічну нагороду Соціальної справедливості та етики в освіті від кафедри освіти університету Антіок (Лос-Анджелес). Крім того, йому було нещодавно вручено Першу міжнародну нагороду за соціальну справедливість і рівноправ’я через премію в галузі освіти від Міжнародного інституту Толука (Мексика). Знову, в 2013 році, він був удостоєний нагороди за визначні досягнення від університету Майамі в Огайо спільно з Організацією педагогіки і театру пригноблених, а також нещодавно Міністерство освіти Боліваріанської Республіки Венесуели присудило професору Макларену Міжнародну нагороду з критичної педагогіки.

У 2013 році директори Національної конференції з рівності та соціальної справедливості в освіті нагородили професора Макларена Першою щорічною нагородою з соціальної справедливості, рівності і глобальної етики, а також він нещодавно отримав нагороду з захисту прав корінних народів від Вищої ради уряду спільноти, Ради з цивільних справ та Комісії з освіти в м. Черан, Мічоакан, Мехіко. Інститут досліджень та університетської освіти (IISUE) Національного автономного університету Мексики (UNAM) відзначив професора Макларена академічною відзнакою на честь 25-річчя його участі в програмі «Освітні дебати та соціальна уява».

Професор Макларен отримав почесні докторські ступені від Університету Лапландії (Фінляндія) та Університету дель Сальвадор (Буенос-Айрес, Аргентина).

З 1985 року наукові інтереси професора Макларена включають критичну педагогіку, критичну етнографію, критичну теорію, філософію та критичний мультикультуралізм.

Наукові праці:
Peter McLaren, (2012) La Pedagogia Critica Revolucionaria: El Socialismo y los Desafios Actuales. Buenos Aires: Herramienta Ediciones. Previously published in the journal, Herramienta, an autonomous Marxist journal in Argentina.

Peter McLaren and Nathalia Jaramillo. (2007). Pedagogy and Praxis in the Age of Empire: Towards a New Humanism. Sense Publishers. Rotterdam and Tapei.

Pedagogia Critica: Contra o Imperio. Edicones, Pedago, LDA.Mangualde, Portugal, 2007.

Life in Schools (5th edition, revised and updated Allyn & Bacon, 2006)

Rage and Hope: Interviews with Peter McLaren on War, Imperialism
and Critical Pedagogy. Peter Lang Publishers, New York. 2006.

Capitalists and Conquerors: Critical Pedagogy Against Empire. Rowman and Littlefield, 2005.

Red Seminars: Radical Excursions into Educational Theory, Cultural Politics, and Pedagogy. New York: Hampton Press, 2005.

(with Ramin Farahmandpur) Teaching Against Global Capitalism and the New Imperialism. A Critical Pedagogy. Rowman and Littlefield, 2005.

(with Ramin Farahmandpur) Pedagogia Revolucionaria Na Globalizacao. (translated in Portuguese) DPA: Rio de Janeiro (2002).

A Pedagogia da Utopia. Santa Cruz do Sul: University of Santa Cruz do Sul (Brasil, 2001)

(with Henry Giroux) Kriittinen Pedagogiikka. Tampere, Finland: Vastapaino. 2001.

Red Chalk (booklet). With Mike Cole, Dave Hill, and Glenn Rikowski. London: The Tufnell Press, 2000.

Che Guevara, Paulo Freire, and the Pedagogy of Revolution. Boulder, CO.: Rowman and Littlefield, 2000.

Che Guevara, Paulo Freire, and the Pedagogy of Revolution. Boulder, CO.: Rowman and Littlefield, expanded edition, forthcoming.

La Pedagogia del Che Guevara Universidad Pedagogica Nacional, San Luis Potosi, Mexico, 2001.

Pedagogia, poder e identidad (Spanish). Homo Sapiens: Argentina, 1999.

Utopias Provisorias: As Pedagogias Criticas num cenario pos-colonial. (Portuguese). Editora Vozes (Brasil, 1999).

Revolutionary Multiculturalism: Pedagogies of Dissent for the New Millenium. Boulder, CO: Westview Press, 1997.

Multiculturalismo Critico. (Portuguese). Cortez: Brasil, 1997.

(with Henry Giroux, Colin Lankshear, and Michael Peters), Counter narratives: Cultural studies and critical pedagogies in postmodern spaces. New York and London: Routledge, 1996.

Critical pedagogy and predatory culture: Oppositional politics in a postmodern age. London and New York: Routledge, 1995.

(with Rhonda Hammer, David Sholle, and Susan Reilly) Rethinking Media Literacy. New York: Peter Lang, 1994.

Pedagogía crítica, resistencia cultural y la producción del deseo. Buenos Aires, Argentina: Institute for Action Research, 1994.

Schooling as a ritual performance, 3rd edition, New Introduction. Boulder,CO: Rowman and Littlefield, 1999.

Schooling as a ritual performance, 2nd edition, Revised and Updated, London and New York: Routledge, 1993.

Schooling as a ritual performance. London & New York: Routledge, 1986.

Hacia una pedagogía crítica de la formación de la identidad posmoderna. Monograph. Facultad de Ciencias de la Educación Universidad Nacional de Entre Ríos, 1993.

Pedagogia crítica y postmodernidad. Universidad Pedagogica Veracruzana y Secretaría de Educación, Xalapa City, Mexico, monograph, August, (monograph, in Spanish). 1992.

(with Henry A. Giroux), Sociedad, cultura y escuela (in Spanish) Madrid and Buenos Aires: Mino y Davila Editors. Originally published by Universidad Nacional Autónoma de México, 1988

Cries from the corridor: The new suburban ghettos. Methuen Publications. (with a foreword by Laurier LaPierre) (Editor’s Choice, Books in Canada). 1980.

Статті у науковому часописі «Філософія освіти»:

Пітер Макларен, Наталья Харамійо. Ні неомарксистський, ні постмарксистський, ні марксовий, ні автономітський марксизм: рефлексія на революційну (марксистську) критичну педагогіку // Філософія освіти: науковий часопис. - 2010. - № 1-2(9). - К.: Вид-во НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2010 – С.31- 56. www.philosopheducation.com

Пітер Макларен. Революційна критична педагогіка у ХХІ столітті. Відповідь на запитання Ірини Предборської Філософія освіти: науковий часопис. - 2010. - № 1-2(9). - К.: Вид-во НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2010 – С.56 -67. www.philosopheducation.com

404 Not Found

Not Found

The requested document was not found on this server.


Web Server at vps456091.ovh.net